Iz udruženja
Poziv građanima na mirni protest protiv odlaganja nuklearnog otpada na Baniji
- Detalji
- Grad Petrinja
- Banija
- 1291
PETRINJA - Grad Petrinja i Darinko Dumbović, gradonačelnik grada Petrinje, pozivaju sve zainteresovane građane da se priključe mirnom protestu koji će se u utorak, 23. februara 2016. godine održati ispred Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu, Unska 3, gdje će se održavati Javno izlaganje o Strateškoj studiji utjecaja na okoliš Nacionalnog programa provedbe Strategije zbrinjavanja radioaktivnog otpada, iskorištenih izvora i istrošenog nuklearnog goriva i Nacrtu prijedloga programa provedbe navedene Strategije.Cilj protesta je iznošenje jasnog stava da ne želimo i nećemo dozvoliti odlagalište nuklearnog otpada na Trgovskoj gori. Nećemo dozvoliti nuklearni otpad u svom dvorištu!
Ovo je prilika da iznesemo svoja mišljenja i primjedbe.
Na protest se ide organizovano. Autobus kreće s Trga hrvatskih branitelja u 6.45 sati, a povratak je predviđen oko 12.00 sati.
Prijave je potrebno poslati na e-mail:





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"