Iz udruženja
Udruženje Banijaca: Ne dozvolite odlaganje NO na području Dvora na Uni
- Detalji
- Udruženje Banijaca
- Banija
- 1447
BEOGRAD - Savjet "Udruženja Banijaca, potomaka i prijatelja Banije, Beograd" koji okuplja više desetina intelektualaca, akademika, doktora, istoričara i drugih, poziva hrvatsku predsjednicu Kolindu Grabar Kitarović i predsjednika hrvatske Vlade gospodina Tihomira Oreškovića da ne dozvole odlaganje nuklearnog otpada na području Trgovske gore u opštini Dvor na Uni na Baniji.Pored toga u potpunosti podržavamo i zahvaljujemo se predstavnicima susjednih opština, Kostajnica, Novi Grad, Krupa na Uni, Bužim, Velika Kladuša i drugih, a posebne zahvale upućujemo gradonačelniku grada Petrinje Darinku Dumboviću i građanima te opštine kao i svim aktivistima ekoloških udruženja koja djeluju na području Banije i koji su svojim zalaganjem i stavom odlučno rekli NE odlaganju nuklearnog otpada na Baniji.
Odlaganje nuklearnog otpada predstavljalo bi, pored ugrožavanja života stanovnika i veliku ekološku opasnost, a odrazilo bi se i na privredu i turizam koji su prijeko potrebni za oživljavanje ovog kraja.
Predsjednik Savjeta Udruženja Banijaca
Milan Mišo Đurić s.r.





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"