Iz udruženja
Predstavnici ruske ambasade u Zagrebu posjetili Eparhiju gornjokarlovačku
- Detalji
- Eparhija gornjokarlovačka
- Društvo
- 1062
KARLOVAC - U popodnevnim časovima, 17. februara 2016 godine, Episkop gornjokarlovački g. Gerasim primio je u posetu g. Vjačeslava Kondakova sa saradnicima, savetnika pri Ambasadi Ruske Federacije u Zagrebu.U razgovoru koji je vođen u Episkopskoj rezidenciji u Karlovcu, bilo je govora o životu i radu Eparhije i sveštenstva, stanju pravoslavnih hramova, kao i o životu pravoslavnog naroda. U toku razgovora Episkop Gerasim je istakao spremnost da za potrebe pravoslavnih Rusa, gradova Rijeke i Crikvenice, a i u drugim mestima gde žive i rade, ustupi hramove za bogosluženja na crkvenoslovenskom jeziku, koja bi vršio ruski sveštenik iz Ljubljane .





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"