Veteran branitelj Erceg pozvao u borbu protiv fašizma u Hrvatskoj

Pratite Banija Online na Google-u

Dodajte ovaj sajt kao preferirani izvor i vidite naše vesti na vrhu Google pretrage.

Dodaj kao preferirani izvor
zoran ercegZAGREB - Bivši branitelj i ratni vojni invalid Zoran Erceg objavio je na svom Fesbuk profilu proglas u kojem se ogradio od ovogodišnje proslave godišnjice Oluje i pozvao, kako je naveo, sve slobodoljubivije građane Hrvatske da mu se pridruže u aktivnoj borbi protiv fašizma i domaćih izdajnika i terorista - ustaša.

Erceg je hrvatskoj javnosti poznat kao branitelj koji se usprotivio tzv. braniteljima šatorašima.

"Dok na današnji dan na proslavi Oluje po ulicama Knina marširaju ustaše koje slave poraženi ustaški režim, izdajničku i zločinačku, kvislinšku vojsku Ante Pavelića, ja se kao hrvatski ratni vojni invalid, kao hrvatski ratni veteran želim sa gađenjem prema takvim, snažno ograditi od ovakve sramotne proslave", naveo je Erceg.

Uz konstataciju da policija sve to mirno posmatra, sluša i praktično podržava "kolonu ustaša", Erceg kaže da je sramota da policija ne smatra da treba primeniti zakon Hrvatske.

Erceg smatra da neko za sve to treba da bude oštro kažnjen, od, kako kaže, ministra pa na dole.

Poručuje da Vlada Hrvatske treba da se izvini zbog ovog sramotnog događaja.

"Ovaj događaj danas treba da bude mera koja je politička stranka na skorim izborima ustaška, a koja je antifašistička i hrvatska", naveo je Erceg koji smatra da treba pozvati sve stranke da se javno i nedvosmisleno izjasne šta misle o ovim sramnim događajima na kojima je, kako kaže, fašizam u Hrvatskoj iskazao svoju punu snagu

"Želim naglasiti da se danas, 20 godina nakon rata osećam duboko nesrećan i posramljen. Dobro se sećam da sam na današnji dan, 1995. godine bio presretan što Dalmacija napokon prestaje biti okupirana i odsečena od ostatka sveta", naveo je dalje Erceg..

Želim se, naveo je Erceg, solidarisírati sa svim onim koji su zaplašeni i koji se osećaju ugroženo zbog ove demonstracije ustaške političke moći u Republici Hrvatskoj.

"Moje su nade okrenute antifašistima", naveo je i dodao:

"Moje simpatije su danas sa svim ugroženim građanima Republike Hrvatske, posebno u Kninu sa Srbima pravoslavne vere ali i svim građanima Lijepe Naše bilo koje druge vere zbog ovog marša ustaša".

Erceg dalje poručuje da su njegove nade okrenute antifašistima, bez obzira bili oni vernici ili nevernici.

"Danas, na Dan pobede i domovinske zahvalnosti i na Dan hrvatskih branitelja došao je dan da se snažno suprotstavimo opasnom hrvatskom fašizmu baš kao što smo to činili 1991. kada smo se suprotstavili srpskom fašizmu", naveo je Erceg.

Po njegovim rečima, ovaj ustaški sramotni iskaz političke i vojne moći poziv je svima nama ratnim veteranima i antifašistima da je došao dan kada trebamo reći svi zajedno ustašama : "Dosta je, ja se vas ne bojim".

"Pozivam sve slobodoljubivije građane Republike Hrvatske da mi se pridruže u aktivnoj borbi protiv fašizma i domaćih izdajnika i terorista - ustaša. Ako danas ne iskažemo snažnu volju da se sa ponosom okrećemo protiv svih silnika a na stranu slabijih onda nam naša deca u vrlo skoroj budućnosti neće oprostiti što moraju živeti u ustaškoj državi straha i terora", naveo je Erceg koji je svoj post završio rečima:

"Pozdravljam sa ponosom ratnika. Smrt fašizmu - sloboda narodu".
Podijelite vijest
 

 Kontakt telefon Udruženja Banijaca

 061 64 70 422

Pridružite nam se na Viberu ili Telegramu
Pratite nas na Facebook-uInstagramu ili X-u

 

Play prodavnica
AppGallery
AppGallery
AppGallery

 



Info

Najave

 
karta banije
6464"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"

Dušana Vukasovića 35.
11073 Novi Beograd
Srbija
E-mail: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.
Telefon: +381 61 64 70 422
Web: www.banija.rs
Matični broj: 17678094
PIB: 104865415
Šifra delatnosti udruženja: 9499