Iz udruženja
Dumbović: ''Upotrijebit ćemo sva demokratska sredstva kako bi rekli ne nuklearnom otpadu''
- Detalji
- Mario Gršić; Portal 53
- Banija
- 1120
PETRINJA – Ispred Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu, gdje će biti održano Javno izlaganje o Strateškoj studiji utjecaja na okoliš Nacionalnog programa provedbe Strategije zbrinjavanja radioaktivnog otpada, iskorištenih izvora i istrošenog nuklearnog goriva i o Nacrtu prijedloga programa provedbe navedene Strategije, za sutra je najavljen prosvjed. Tim povodom petrinjski gradonačelnik Darinko Dumbović još jednom je pozvao sve građane da glasno kažu ne nuklearnom otpadu.„S velikim zadovoljstvom možemo reći da se sve više ljudi javlja i da ćemo imati najmanje tri autobusa koji će ići iz Petrinje i jedan autobus iz Dvora, što znači da očekujemo više od 200 ljudi koji će ići na prosvjed. Mnogi su rekli da će ići i o svom trošku", istaknuo je Dumbović te dodaje kako su se prosvjedu pridružile i brojne gradske tvrtke kao što su Petrinjska razvojna agencija PETRA, Dječji vrtić Petrinjčica, Komunalac i Privreda te ostali.
Za sve zainteresirane autobus polazi s Trga hrvatskih branitelja u Petrinji u 6 sati i 45 minuta, dok je povratak predviđen oko 12 sati. „Dolazimo na Trg bana Josipa Jelačića i oko 8 sati i 30 minuta ići ćemo u mirnoj koloni, dati poruku Zagrebu da smo došli na prihvatljiv način, i da ćemo upotrijebiti sva demokratska sredstva kako bi rekli ne nuklearnom otpadu", dodaje Dumbović i još jednom poziva sve građane da im se priključe.
„Ovim putem pozivam sve ostale građane. Želim da što više građana shvati da ovo nije politika, ovo nije kampanja. Ovo je kampanja za bolju budućnost svih nas i svih koji želimo ovdje ostati i svima reći, onima koji odlučuju na jedan bezobrazan način, na način da mi moramo dolaziti u Zagreb umjesto da oni dolaze na područje Banovine i područje općina i gradova koji su susjedi Dvoru", zaključio je Dumbović te dodaje kako jasnu poruku treba poslati i ostalim načelnicima, gradonačelnicima i vijećnicima koji trebaju donijeti jasne odluke kakva je to budućnost našeg područja potrebna.





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"